За вакцините на АстраЗенека уште нема промени дали ќе се даваат и на помлади, експерти ќе анализираат искуства и од други земји


На експерти од земјава им е даден налог да се следат сите публикации и студии за вакцините на АтраЗенека, во смисла на тоа дали може да се даваат и на помлади ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска уште еднаш нагласи дека имунизацијата на населението продолжува да се одвива според возрасната граница. До ...
| | веќе видена | слични

До крајот на следната недела треба да се вакцинираат дополнително пријавените 8.000 постари граѓани и тие ќе имаат приоритет пред помладите. Околу 40 отсто од ...
| | веќе видена | слични

Утрово во поликлиниката „Јане Сандански“ во Скопје стигнаа уште 100.000 вакцини „Синофарм“, донација од кинеското Министерство за одбрана. Синоќа на ...
| | веќе видена | слични

Поплаките на граѓаните дека нема ред во вакциналниот процес, односно дека тие што се повозрасни уште немаат добиено термин, а помладите веќе се вакцинирани, ...
| | веќе видена | слични

Наместо до утре, пријавените на вакцинација.мк кои аплицирале до крајот на април, сега ќе чекаат до понеделник за да добијат термин. Министерот го пролонгира ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска се вакцинираше претседателот на Сојузот на средношколци, Бленди Ходаи. Со објава на Фејсбук, активистот ги повика сите средношколци и студенти да ...
| | веќе видена | слични

Откако претходно беше децидно дека до 15-ти мај ќе бидат известени кога ќе добијат вакцина сите граѓани кои се пријавиле на сајтот вакцинација.мк, денес ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според новиот изборен законик усогласен меѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ - независни советнички групи ќе треба да соберат потписи од 2 проценти од вкупниот број на ...
сите 357 | | | веќе видена

Ете, тоа е голем клуб. Баерн Минхен одвои 1,1 милиони евра како помош за настраданите во поплавите во Германија, а посебно во Баварија. Во текот на изминатите ...
сите 235 | | | веќе видена

Некогаш специјален јавен обвинител, денеска затвореник - Катица Јанева е спроведена во „Идризово“на отслужување на седумгодишна затворска казна за случајот ...
сите 99 | | | веќе видена

Продолжуваме со европеизација на С. Македонија, а кога ЕУ ќе реши да ни испорача почеток на преговори, бидејќи тоа го заслужуваме, можат да ни се јават, објави ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За вакцините на АстраЗенека уште нема промени дали ќе се даваат и на помлади, експерти ќе анализираат искуства и од други земји

Од:
До кого (е-маил):
Порака: