Заев: Октомври е оптимален период за имунизација на 70 отсто од граѓаните


Се чувствувам добро по примање на вакцината и уште еднаш апелирам до граѓаните да се вакцинираат бидејќи сите вакцини се безбедни и предизвикуваат имунизација. ...
| | веќе видена | слични
9 копии
2 копии
2 копии

Според податоците на Министерството за здравство, досега вкупно се аплицирани речиси 190.000 дози вакцини, а ревакцинирани се 26.415 граѓани. Како што тече ...
| | веќе видена | слични
4 копии

До крајот на следната недела треба да се вакцинираат дополнително пријавените 8.000 постари граѓани и тие ќе имаат приоритет пред помладите. Околу 40 отсто од ...
| | веќе видена | слични

Интересот за вакцинација против коронавирус секојдневно се зголемува, соопштуваат од Министерството за здравство. Досега преку веб платформата vakcinacija.mk ...
| | веќе видена | слични

Утрово во поликлиниката „Јане Сандански“ во Скопје стигнаа уште 100.000 вакцини „Синофарм“, донација од кинеското Министерство за одбрана. Синоќа на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СУТКОЗ, синдикатот на угостителството и туризмот, како што велат во денешното соопштени, уште на самиот почеток на здравствената криза предупредувале дека ...
сите 184 | | | веќе видена

Не планираме рестрикции и дополнителни мерки поради случајот на индиски сој во земјава, но будно ја следиме ситуацијата и епидемиолошката состојба“, вели ...
сите 402 | | | веќе видена

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека Соединетите Американски Држави, пред да го изговорат зборот „закон“, ...
сите 321 | | | веќе видена

Македонците интензивно се јавувале во Амбасадата на Грција во Скопје за информации за влез во земјата и за условите за летување, реферираше Пагона Ларда, ...
сите 241 | | | веќе видена

Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ реагираат на како што велат неспособноста на Филипче и Заев, која според оваа партија, резултира со бројка од околу 20 илјади ...
сите 89 | | | веќе видена

Секој претседател на ВМРО-ДПМНЕ имал свои искушенија, ама јас видов баш се, и има навистина голема вистина во цитатот дека „тоа што нема да те убие, ќе те ...
сите 110 | | | веќе видена

„Зоран Заев и СДСМ наметнаа 14 денари давачки кон буџетот за секој литар гориво. Заради Зоран Заев и СДСМ горивата во Македонија се поскапи за 14 денари, пари ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Октомври е оптимален период за имунизација на 70 отсто од граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: