Николовски: На граѓаните им е преку глава од декларативни заложби, носиме храбри одлуки, воведуваме систмески и генерациски промени

На граѓаните им е преку глава од декларативни заложби кои ги слушаат изминативе 30 години, со право бараат ефикасен и праведен систем кој никого не смее да ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски заедно со градоначалникот на општина Струга, Рамиз ...
| | веќе видена | слични

Дигитализација на царинските постапки и намалување на човечкиот фактор, го намалува ризикот од корупција, а ја зголемуваме ефикасноста и одговорноста на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ако никогаш досега, во државата се градат автопатишта, експресни, регионални, магистрални и локални патишта и силна е поддршката преку сите владини програми, ...
| | веќе видена | слични

Ќе продолжиме да правиме притисок, да разговараме, да работиме макотрпно во правец на подигање на свеста, но и на законските обврски на сите институции, ...
| | веќе видена | слични

Општина Струга е средно транспарентна општина, каде имаме необјавени документи и информации што граѓаните треба да ги знаат. Ќе продолжиме да правиме притисок, ...
| | веќе видена | слични

Николовски – Сугарески: Преку дигитализација и елиминирање на човечкиот фактор до помала корупција на граничните премини Заменик-претседателот на Владата на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Градиме партнерски однос со земјоделците, вложуваме во развој и модернизација на земјоделството!, истакна вицепремиерот за борба против корупција и криминал, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дојде во Гостивар, нервозно ме нападна, ме навредуваше се посрамоти и си отиде. Министерот кој потпиша македонски пасоши на балкански нарко босови, а нема за ...
сите 233 | | | веќе видена

ПРОВОКАЦИИ ОД БУГАРИЈА, ВЛАДАТА ВЕЛИ ТОА Е ПРОТИВ ДОБРОСОСЕДСТВОТО Целата историска наука во Македонија се заснова на лаги и фалсификат, изјави проф. Кирил ...
сите 463 | | | веќе видена

Бидејќи Општина Охрид, Општона Струга, нити пак Министерството з атранспорт и врски не ги објавија јавно краткотрајните договори за закуп на плажи на ...
сите 79 | | | веќе видена

Од 14 до 20 часот денеска, на автопатот Скопје – Велес и скопската обиколница, полицијата санкционира 66 возачи за брзо возење.Според МВР, 62 од нив возеле со ...
сите 269 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, во интервју за српски Курир, проговори за приватниот живот. Меѓудругото, тој откри како се чувствувал кога се родиле неговите деца, ...
сите 80 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николовски: На граѓаните им е преку глава од декларативни заложби, носиме храбри одлуки, воведуваме систмески и генерациски промени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: