Филипче се вакцинираше со „Синофарм“, вели- вакцините се безбедни и проверени


Министерот за здравство се вакцинираше со кинеската „Синофарм“. Филипче вели- вакцините се безбедни и проверени. Сето тоа е потврдено низ научни студии, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според податоците на Министерството за здравство, досега вкупно се аплицирани речиси 190.000 дози вакцини, а ревакцинирани се 26.415 граѓани. Како што тече ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Интересот за вакцинација против коронавирус секојдневно се зголемува, соопштуваат од Министерството за здравство. Досега преку веб платформата vakcinacija.mk ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата. Вкупно се аплицирани 189.842 дози вакцини, а ревакцинирани се 26.415 граѓани. Вчера вкупно се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ реагираат на како што велат неспособноста на Филипче и Заев, која според оваа партија, резултира со бројка од околу 20 илјади ...
сите 124 | | | веќе видена

Дојде во Гостивар, нервозно ме нападна, ме навредуваше се посрамоти и си отиде. Министерот кој потпиша македонски пасоши на балкански нарко босови, а нема за ...
сите 166 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче се вакцинираше со „Синофарм“, вели- вакцините се безбедни и проверени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: