Со 46,5 милиони долари од Светска банка ќе се реализираат проекти за енергетска ефикасност и за унапредување на образованието

Со 46,5 милиони евра обезбедени од Светска банка ќе бидат реализирани два проекта значајни за економскиот развој на земјата. Станува збор за проекти за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерството за финансии објави јавен повик до општините за користење средства за инвестиции во општински енергетски ефикасни објекти, со вкупен фонд од 10,5 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заврши реконструкцијата на санитарните јазли во основното училипте „11 Октомври“ во Скопје. Активноста започна уште минатата година и одевме постепено бидејќи ...
| | веќе видена | слични

Незадоволни родители на ученици за в сабота планираат протестен марш во Скопје, како и протести низ повеќе градови во Македонија, против новиот концепт на ...
| | веќе видена | слични

Новата Концепција ќе почне да се спроведува од септември и очекуваме за пет до шест години да постигнеме подобри образовни резултати, паралелно инвестирајќи во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерката за образование, Мила Царовска, смета дека реформите што треба да се спроведат во образованито не се избрзани, туку дури и задоцнети. – Ако сме го ...
| | веќе видена | слични

Министерката за образование Мила Царовска и градоначалникот на Општина Центар Саша Богдановиќ денеска на прес-конференција ги промовираа реновираните тоалети ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Нема лошо време за квалитетна реформа. Промените во системот на образование не се избрзани, туку се темелат на Стратегијата за образование 2018-2025 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

РУСИЈА ЈА ПРОТЕРА МАКЕДОНСКАТА В.Д. АМБАСАДОРКА Русија прогласи еден вработен во Амбасадата на Северна Македонија во Москва за персона нон грата. Веста ја ...
сите 111 | | | веќе видена

Свесноста за органодарителство кај граѓаните е се поголема и тоа е добро за издигнување на здравствениот систем на повисоко ниво, порачаа министерот за ...
сите 115 | | | веќе видена

Премиерот, Зоран Заев, денеска имаше средба со амбасадорката на Соединетите Американски Држави, Кејт Брнз, при што во фокусот на разговорите беше извршната ...
сите 298 | | | веќе видена

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски денеска на протестот пред Министерството за надворешни работи ги повика премиерот Зоран Заев, вицепремиерот Никола ...
сите 363 | | | веќе видена

Скопје, 11. јуни 2021 (ИНПРЕС) – Епидемиолошката слика во земјава е добра и нема простор за загрижување кај граѓаните, изјави министерот за здравство Венко ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со 46,5 милиони долари од Светска банка ќе се реализираат проекти за енергетска ефикасност и за унапредување на образованието

Од:
До кого (е-маил):
Порака: