При претрес кај 26-годишна кичевчанка пронајдена дрога

4 копии

На 14.05.2021 околу 01.30 часот, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода С.Т.(55) од Скопје, затоа што околу 00.00 часот влегол во двор од куќа ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

55-годишен жител на скопската населба Кисела Вода вчеравечер околу полноќ се појавил во двор од куќа носејќи бомба „кашикара“, но не успеал да ја активира, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скопјанец за време на полициски час влегол во двор каде што седеле две лица и извадил бомба кашикара, по што полицијата го уапсиле. -На 14.05.2021 околу 01.30 ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Полицијата уапси 41-годишен жител на битолското село Жабени откако во неговиот автомобил биле пронајдени оружје и муниција. При преглед на патничко возило ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска, заедно со премиерот Зоран Заев, денеска во седиштето на НАТО во Брисел учествува на лидерскиот Самит на Алијансата. ...
сите 158 | | | веќе видена

Романските новинари пишуваат за македонската навивачка фаланга, дека уште синоќа го освоиле Букурешт, покажувајќи ретко видени емоции и љубов кон државата и ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

При претрес кај 26-годишна кичевчанка пронајдена дрога

Од:
До кого (е-маил):
Порака: