Сателити прелетаа над Македонија, ќе можат да се видат и вечерва

Европската јавност за овој план ја извести Високиот претставник за надворешна политика на Унијата, Жозеп Борел по состанокот на одбор на министерско ниво за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Повеќе од десетина години Кина ја има најголемата брана и хидроелектрана на светот – Трите клисури. За неколку години, најверојатно од 2023-та година во оваа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пет хеликоптери, три српски и еден македонски полетаа од скопскиот аеродром кон пехчевскиот регион, соопшти директорот на Центарот за управување со кризи, ...
сите 342 | | | веќе видена

Иако се чини дека се стабилизираа актуелните шест изборни единици, сепак тие се многу проблематични. Првиот проблем произлегува од нелогичната географија на ...
сите 262 | | | веќе видена

Доктор Никола Пановски за Локално вели дека состојба со Ковид-19 во Македонија ќе зависи од вакцинирањето против вирусот. Тој предупредува дека бројот на ...
сите 600 | | | веќе видена

Ако мислевте дека директорот на ЦУК е на терен и ја следи состојбата во пехчево, која е многу полоша од онаа во Кичево, се лажете. Тазе директорот вечерва е на ...
сите 254 | | | веќе видена

Пожарот кои синоќа бесееше во шумата во близина на Кочани и кој зафати дел од куќите остави пустош. Откако во текот на ноќта пожарникарите и локалното ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сателити прелетаа над Македонија, ќе можат да се видат и вечерва

Од:
До кого (е-маил):
Порака: