Дали 27ми април станува основа за помирување на претседателот и опозицијата?

Стево Пендаровски и Христијан Мицкоски ги затоплуваат односите. Дали 27ми април станува основа за помирување на претседателот и опозицијата? Дали се подготвува ...
| | веќе видена | слични

Заканата на Вархеји за одвојување на пакетот Албанија-Македонија се стопи после ставовите на земјите членки и високи представници на Унијата, што сака да ...
| | веќе видена | слични

Пендаровски - Мицкоски дијалог за парламентарниот упад, мотивите, насилството и инспираторите за Крвавиот четврток. Простување, помирување или притисок врз ...
| | веќе видена | слични

Останато

Рускиот амбасадор во Вашингтон, кој беше вратен во неговата земја на консултации во март, денеска отпатува во САД, во согласност со неодамнешниот договор меѓу ...
сите 244 | | | веќе видена

ПРОВОКАЦИИ ОД БУГАРИЈА, ВЛАДАТА ВЕЛИ ТОА Е ПРОТИВ ДОБРОСОСЕДСТВОТО Целата историска наука во Македонија се заснова на лаги и фалсификат, изјави проф. Кирил ...
сите 532 | | | веќе видена

Дојде во Гостивар, нервозно ме нападна, ме навредуваше се посрамоти и си отиде. Министерот кој потпиша македонски пасоши на балкански нарко босови, а нема за ...
сите 217 | | | веќе видена

Италија има моќен почеток на Европското првенство, а најголем виновник за тоа е Роберто Манчини кој создаде тим во фантастичен дух, Азурите делуваат како ...
сите 85 | | | веќе видена

Бидејќи Општина Охрид, Општона Струга, нити пак Министерството з атранспорт и врски не ги објавија јавно краткотрајните договори за закуп на плажи на ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали 27ми април станува основа за помирување на претседателот и опозицијата?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: