PwC: Лидерите од регионот умерено оптимистични за зголемување на економскиот раст во 2021

На 11 март 2020 година, Светската здравствена организација го прогласи глобална пандемија со КОВИД-19, која го означи официјалниот почеток на период на длабоко ...
| | веќе видена | слични

Дека ЕУ веќе зачекори во дигиталната деценија зборуваат новите програми и стратегиски рамки на Европската комисија, со кои Унијата ќе се трансформира во ...
| | веќе видена | слични

Контроверзен проект за кинески универзитет ја обнови загриженоста за зголеменото влијание на Пекинг во Унгарија и ги врати во центарот на вниманието тесните ...
| | веќе видена | слични

Материјалните услови во затворите се големи проблеми но може да се подобрат со инвестиции. Најголемиот проблем што со години тешко се решава е немањето ...
| | веќе видена | слични

 Светот чекори во 21-от век, брз технолошки напредок, чуда се случуваат на полето на медицината и секако летнавме во вселената и човекот стапна на Месечинита, ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 22 минути Дигитализацијата разбрана како примена на дигиталните технологии во секојдневното живеење во светски рамки беше тренд пред Ковид-19 ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 11. мај 2021 (InPress) – Комитетот за спречување на тортура и нехуман или понижувачки третман или казни (КПТ), денеска во Стразбур по добиеното ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ на седницата на Извршниот комитет одржана викендов во Битола донесе одлука и денеска да продолжат протестите со блокада на улиците се додека не биде ...
сите 415 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Кристијан Ериксен утринава ја даде првата изјава откако колабираше на теренот на мечот меѓу Данска и Финска. ЕВРО 2020 Ериксен го исплаши целиот свет, за среќа ...
сите 267 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, министерот заа надвореши работи Бујар Османи и министерот за економија Крешник Бектеши попладнево тргнаа за Букурешт каде од трибините ќе ...
сите 55 | | | веќе видена

Пораки разменети меѓу обвинетиот Миле Јанакиевски и поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска, два месеци пред крвавиот упад во Собранието, ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

PwC: Лидерите од регионот умерено оптимистични за зголемување на економскиот раст во 2021

Од:
До кого (е-маил):
Порака: