Проширувањето на зелените коридори еден од приоритетите на македонското претседавање со ЦЕФТА

Слободното движење на капиталот, стоките, услугите и на луѓето, отстранување на пречките во трговијата, дополнителниот протокол 7 за решавање на споровите, ...
| | веќе видена | слични

Балканските дипломати велат дека целиот регион е едногласен во поддршката на работата на оваа корпорација, и нејзината улога со конкретни проекти во регионот ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Оптимистички се очекувањата на Владата и дел од експертите во однос на динамиката на реализација на капиталните инвестиции во пост-ковид периодот. ...
| | веќе видена | слични

Редици камиони, честопати со стотици возила се честа глетка на многу гранични премини, вклучувајќи и за време на пандемијата со КОВИД-19. Ова е само еден од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Донаторите за Заеднички регионален пазар и за Зелените региони на Западен Балкан денеска го одржаа првиот координациски состанок во организација на ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на Советот за регионална соработка (РЦЦ), Мајлинда Брегу, денес изјави дека напорите што регионот ги вложува во реформската агенда за ...
| | веќе видена | слични

Со 8,3 милиони долари, Агенцијата за меѓународен развој на Соединетите Американски Држави (УСАИД) ќе помогне да се зајакне економската конкурентност, да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со 8,3 милиони долари, американската Агенција за меѓународен развој (УСАИД) ќе помогне за зајакнување на економската конкурентност, да се намали корупцијата и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека Соединетите Американски Држави, пред да го изговорат зборот „закон“, ...
сите 417 | | | веќе видена

ПРОВОКАЦИИ ОД БУГАРИЈА, ВЛАДАТА ВЕЛИ ТОА Е ПРОТИВ ДОБРОСОСЕДСТВОТО Целата историска наука во Македонија се заснова на лаги и фалсификат, изјави проф. Кирил ...
сите 577 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче изјави дека и покрај појавата на индискиот сој во Македонија, односно по вчерашниот регистриран втор случај во земјава, ...
сите 308 | | | веќе видена

Во државата веќе неколку денови по ред се бележи тренд на намален број на новозаболени од Ковид-19. Во вчерашната статистика од Министерството за здравство беа ...
сите 355 | | | веќе видена

Неспособноста на Филипче и Заев резултира со тоа околу 20 илјади граѓани викендов да се ревакцинираат, а некои и вакцинираат против корона главно во Србија, ...
сите 186 | | | веќе видена

На 20.06.2021 во 14.10 часот било пријавено дека на експресниот пат Штип-Кочани, во близина на нас.„Три чешми“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко ...
сите 497 | | | веќе видена

Нови 100 милиони евра добри земјава од Европската инвестициска банка (ЕИБ) наменети за поддршка на петпријатијатам со договор што беше потпишан денеска. – ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Проширувањето на зелените коридори еден од приоритетите на македонското претседавање со ЦЕФТА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: