Прототип на ракета на SpaceX првпат приземјена без да експлодира (ВИДЕО)


8 копии

Создавањето на руско-кинеската научна станица на Месечината ќе се реализира во три фази до 2035 година, објави американскиот специјализиран портал „Спејс њуз“, ...
| | веќе видена | слични

Blue Origin, вселенска компанија на милијардерот Џеф Безос, го планира својот прв суборбитален туристички лет со вселенското летало New Shepard на 20 јули, што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кинеските научници ја проценуваат можноста за реализација на проектот за испраќање вселенски летала до работ на Сончевиот систем, изјави Ву Вејрен, главен ...
| | веќе видена | слични

Компанијата „Блу ориџин“, основана од милијардерот Џеф Безос, одреди датум на кој ќе испрати неколку лица што не се астронаути во вселената. Компанијата отвори ...
| | веќе видена | слични

Останато

Германската метеоролошка служба предупредува декавикендов може да се очекуваат обилни врнежи од дожд во областите кои веќе беа погодени од големи поплави. Се ...
сите 363 | | | веќе видена

Некогаш специјален јавен обвинител, денеска затвореник - Катица Јанева е спроведена во „Идризово“на отслужување на седумгодишна затворска казна за случајот ...
сите 96 | | | веќе видена

Целта поради која го носиме законот за работни односи со кој се дефинира дека недела е ден за одмор се работниците и работничките права. Работниците се ...
сите 101 | | | веќе видена

Продолжуваме со европеизација на С. Македонија, а кога ЕУ ќе реши да ни испорача почеток на преговори, бидејќи тоа го заслужуваме, можат да ни се јават, објави ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прототип на ракета на SpaceX првпат приземјена без да експлодира (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: