Безос продаде акции на Амазон во вредност од 2,5 милијарди


8 копии

Blue Origin, вселенска компанија на милијардерот Џеф Безос, го планира својот прв суборбитален туристички лет со вселенското летало New Shepard на 20 јули, што ...
| | веќе видена | слични

Компанијата „Блу ориџин“, основана од милијардерот Џеф Безос, одреди датум на кој ќе испрати неколку лица што не се астронаути во вселената. Компанијата отвори ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Пациентите на кои им беше трансплантирано срце од починат донор се во добра и стабилна состојба. -Претпладнево на Универзитетската Клиника за Кардиохирургија ...
сите 129 | | | веќе видена

Цела Македонија со нетрпеливост и возбуда ја чека недела, кога во 18.00 часот, македонската фудбалска репрезентација ќе го има својот прв настап на едно големо ...
сите 361 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

На овој историски самит доаѓаме како делегација на 30-та земја членка која што не чекаше што Алијансата ќе направи за неа, туку сакаше да покаже дека знае и да ...
сите 346 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Безос продаде акции на Амазон во вредност од 2,5 милијарди

Од:
До кого (е-маил):
Порака: