Како успеа креаторот на Биткоинот да остане енигма: Криптовалутата на Сатоши Накамото денеска вреди 55.169 долари

Битокоинoт денеска вреди 55.169 долари. Претходните викенди оваа криптовалута имаше вредност од 65.000 долари, а потоа падна на околу 55.000. Креаторот на ...
| | веќе видена | слични

Компанијата Tesla повеќе нема да прифаќа плаќање во биткоин. Илон Маск повторно предизвика хаос кај јавноста откако твитна дека оваа криптовалута повеќе не е ...
| | веќе видена | слични

„Тесла“ ја суспендира употребата на биткоини за клиентите за купување на нивните возила, објави вчера Елон Маск, изразувајќи загриженост за употребата на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Tesla Inc повеќе нема да прифаќа биткоин за купување автомобили, изјави во средата извршниот директор Илон Маск, повикувајќи се на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Милионерите Питер Тиел и Алан Хауард инвестираа во нова размена на криптовалути, дознава „Фајненшл тајмс“. Компанијата, водена од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Во рамките на своите дополнителни активности за време на Самитот на НАТО во Брисел, претседателот на Владата Зоран Заев имаше средба со претседателот на ...
сите 382 | | | веќе видена

Цела Македонија со нетрпеливост и возбуда ја чека недела, кога во 18.00 часот, македонската фудбалска репрезентација ќе го има својот прв настап на едно големо ...
сите 370 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 65 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 535 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како успеа креаторот на Биткоинот да остане енигма: Криптовалутата на Сатоши Накамото денеска вреди 55.169 долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: