Царовска: Мора да го подобриме образованието за децата да не бидат функционално неписмени


Совршен систем не постои никаде во светот, ни во нашата држава. Ни денес не е совршено образованието и нема да биде во догледно време, но првиот чекор на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Се уште нема одговор дали дигитализацијата како проект не потекнува од хрватски контакти на Мила Царовска? Се уште нема одговор дали овој зафат нема да чини ...
| | веќе видена | слични

Тврдењата дека со дигитализацијата ќе дојде до класно раслојување се целосно неиздржани, бидејќи токму со оваа реформа секое дете ќе има пристап до ИТ уред, ...
| | веќе видена | слични

Продолжува насилството и самоволието на режимот во насока на рушење на образованието, а се уште нема одговор на прашањата дали зад проектот "Дигитализација", ...
| | веќе видена | слични

Таканаречената реформа на Мила Царовска е хибрид на домашни и странски нарачки кои имаат само една цел, да ги обезличат и да ги исчистат суштинските национални ...
| | веќе видена | слични

Образованието во Република Македонија е главната алатка за обезличувањето на асномските темели на македонската национална државност. Таканаречената реформа на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Образованието во Република Македонија е главната алатка за обезличувањето на асномските темели на македонската национална државност, обвини Иванка Василевска, ...
| | веќе видена | слични

Незадоволни родители на ученици за в сабота планираат протестен марш во Скопје, како и протести низ повеќе градови во Македонија, против новиот концепт на ...
| | веќе видена | слични

Новата Концепција ќе почне да се спроведува од септември и очекуваме за пет до шест години да постигнеме подобри образовни резултати, паралелно инвестирајќи во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерката за образование, Мила Царовска, смета дека реформите што треба да се спроведат во образованито не се избрзани, туку дури и задоцнети. – Ако сме го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонските репрезентативци денеска околу 14 часот, од Амстердам слетаа на скопскиот аеродром. Таму ги пречекаа стотина фанови, кои се сликаа со нив, земаа ...
сите 710 | | | веќе видена

Македонскиот министер за евроинтеграции Никола Димитров вложи многу напор да лобира во ЕУ за Северна Македонија во спорови со Бугарија, но тоа не значи дека ...
сите 366 | | | веќе видена

Македонските официјални претставници изразија разочарување што Европската унија уште еднаш не и додели датум за почеток на преговори на Македонија поради ...
сите 393 | | | веќе видена

Заев годишно ќе зема по 54 милиони евра повеќе од џебот на народот и сметките на фирмите со покачувањето на горивата. 54 милиони евра помалку кај граѓаните ќе ...
сите 145 | | | веќе видена

„Пред три години, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев презеде одговорност, влезе одлучно во процесите и испиша нова историја. Денешниот ден во ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Царовска: Мора да го подобриме образованието за децата да не бидат функционално неписмени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: