Генерали Инвестментс со совети до инвеститорите: Можностите надвор од технолошкиот сектор остануваат привлечни

2 копии

Портфолио менаџерите во Генерали Инвестментс составија резиме за тековните случувања кои влијаат врз пазарот на капитал и актуелни совети за инвеститорите. ...
| | веќе видена | слични

Трите главни берзи на САД синоќа го завршија денот со значаен пад, зголемувајќи ги загубите на пазарот на акции кои траат веќе со денови, јави дописникот на ...
| | веќе видена | слични

Повеќе фактори се во игра, како потенцијалниот раст на инфлацијата и најавата од министерката за финансии Џенет Јелен за зголемување на каматните стапки, со ...
| | веќе видена | слични

Прво порасна побарувачката на сè и сешто, па пораснаа цените на суровините, и сега пораснаа цените на производителите во Кина. Збирниот заклучок од ова е дека ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата доведе до повисоки цени на многу производи, а според организациите на потрошувачи, разни технички уреди, компјутери, веб-камери, телевизori, ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Цените на нафтата продолжија да растат трет ден по ред, а укинувањето на рестриктивните мерки во САД и делови од Европа укажува на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 68 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 266 | | | веќе видена

Жителите на американскиот град Колумбус, во централната сојузна држава Охајо, наскоро ќе добијат сто нови причини за вакцинација, јавија локалните власти. ...
сите 442 | | | веќе видена

Двајца повредени е билансот од сообраќајната несреќа што попладнево се случи на регионалниот пат кај долнореканското село Скудриње. По извршениот увид, ...
сите 170 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Генерали Инвестментс со совети до инвеститорите: Можностите надвор од технолошкиот сектор остануваат привлечни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: