Генерали Инвестментс со совети до инвеститорите: Можностите надвор од технолошкиот сектор остануваат привлечни

2 копии

Портфолио менаџерите во Генерали Инвестментс составија резиме за тековните случувања кои влијаат врз пазарот на капитал и актуелни совети за инвеститорите. ...
| | веќе видена | слични

Трите главни берзи на САД синоќа го завршија денот со значаен пад, зголемувајќи ги загубите на пазарот на акции кои траат веќе со денови, јави дописникот на ...
| | веќе видена | слични

Повеќе фактори се во игра, како потенцијалниот раст на инфлацијата и најавата од министерката за финансии Џенет Јелен за зголемување на каматните стапки, со ...
| | веќе видена | слични

Прво порасна побарувачката на сè и сешто, па пораснаа цените на суровините, и сега пораснаа цените на производителите во Кина. Збирниот заклучок од ова е дека ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата доведе до повисоки цени на многу производи, а според организациите на потрошувачи, разни технички уреди, компјутери, веб-камери, телевизori, ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Цените на нафтата продолжија да растат трет ден по ред, а укинувањето на рестриктивните мерки во САД и делови од Европа укажува на ...
| | веќе видена | слични

Останато

ОХРИД ГО ЗАДРЖА СТАТУСОТ НА УНЕСКО Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини во своето обраќање на сесијата на Комитетот на УНЕСКО ...
сите 162 | | | веќе видена

– Почитувани помагатели и лични асистенти на лицата со оштетен вид, ова е QR кодот коj директно ве води до платформата за симнување на македонската верзија на ...
сите 111 | | | веќе видена

Силно невреме повторно ја погоди Белгија. Погодени се провинциите југоисточно од Брисел, направена е голема материјална штета. Се очекува дождот во Белгија да ...
сите 106 | | | веќе видена

Северна Македонија и понатаму ги истражува сите легални начини како поранешниот премиер Груевски да биде вратен назад, со цел да ја отслужи казната изречена од ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Генерали Инвестментс со совети до инвеститорите: Можностите надвор од технолошкиот сектор остануваат привлечни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: