Бил и Мелинда Гејтс ќе ги разведуваат адвокатите кои ги разведоа и Џеф и Мекензи Безос


Двајца адвокати од спротивните страни во бракоразводната парница на Бил и Мелинда Гејтс, исто така ги застапуваа спротивставените страни во разводот на Џеф ...
| | веќе видена | слични

Познатиот милијардер и филантроп Бил Гејтс водел прилично разуздан младешки живот пред се ожени со Мелинда, тврди неговиот биограф кој се прашува дали ќе се ...
| | веќе видена | слични

Новинарот Џејмс Валас напиша две книги за милијардерот Бил Гејтс во кои тврди дека основачот на Мајкрософт водел разуздан младешки живот. Во интервју за Дејли ...
| | веќе видена | слични

Кога во јавноста стигна веста дека американскиот милијардер Бил Гејтс и неговата долгогодишна партнерка Мелинда се разведуваат, сите беа заинтересирани за ...
| | веќе видена | слични

Во интервју за Дејли Меил, Џејмс открива дека Гејтс не бил невин во својата младост и дека организирал голи забави со стриптизети. „Во тој период, многу деца ...
| | веќе видена | слични

Светските медиуми деновиве имаат полни раце работа претпоставувајќи ги причините за разводот помеѓу Бил и Миранда Гејтс.Впрочем, последната вест која кружи низ ...
| | веќе видена | слични

Иако Бил и Мелинда Гејтс неодамна изјавија дека се разведуваат, тој процес бил почнат уште пред две години, далеку од очите на јавноста, пренесува „Волстрит ...
| | веќе видена | слични

Откако Бил Гејтс јавно објави дека се разведуваат со Мелинда, изминатите денови на социјалните мрежи се појавија гласини дека Кинеската Же Ванг е виновен за ...
| | веќе видена | слични

Гласините на социјалните мрежи предизвикаа хаос, а Ванг ги негира сите обвинувања, пишува Дејли Меил. Же Шели Ванг (36) во средата ги критикуваше „неоснованите ...
| | веќе видена | слични

Веста за разводот на Бил и Мелинда Гејтс го изненади целиот свет и наскоро многумина почнаа да се прашуваат која е вистинската причина. По објавата дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче јавноста секојдневно го гледа во темен костум и бела кошула на честите прес-конференции кога информира за сите ...
сите 118 | | | веќе видена

Петти ден по ред во Русија е регистрирано зголемување на бројот на новозаразени, а само во последното деноноќие има 13.510 нови случаи, што е највисока бројка ...
сите 556 | | | веќе видена

Иако власта во Македонија негира, повеќе од јасно е дека тајните преговори со Бугарија не се вртат околу Португалскиот предлог, туку околу Бугарската ...
сите 72 | | | веќе видена

Цела Македонија со нетрпеливост и возбуда ја чека недела, кога во 18.00 часот, македонската фудбалска репрезентација ќе го има својот прв настап на едно големо ...
сите 384 | | | веќе видена

Поради сообраќајна незгода со потешкотии се одвива сообраќајот на патниот правец Делчево – М.Каменица кај месноста Боришјето. Причина за несреќата е ...
сите 88 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бил и Мелинда Гејтс ќе ги разведуваат адвокатите кои ги разведоа и Џеф и Мекензи Безос

Од:
До кого (е-маил):
Порака: