ТАВ Македонија: По пауза од 20 години воздушно повторно се поврзавме со Русија

5 копии

 Услугата ќе се реализира преку соработка на „ТАВ Македонија" и Клиниката „Жан Митрев" односно нејзината лабораторија за генетика и персонализирана медицина, ...
| | веќе видена | слични

Петмина вработени во главната индонезиска фармацевтска компанија „Кимиа Фарма“ се уапсени поради наводно перење и препакување на брзите антигенски комплети за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поголем број на вработени во фармацевтска компанија се уапсени во Индонезија за наводно миење и препродажба на користени стапчиња за тестирање на коронавирус. ...
| | веќе видена | слични

Над 9000 патници на аеродромот Медан можеби биле тестирани со повторно употребени стапчиња, соопштила полицијата. Државната компанија Кимија Фарм сега се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Минималната температура ќе се движи од 14 до 23, а ...
сите 382 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ имаше принципелна позиција дека важно е овие избори да бидат фер и демократски, да не ни се случува како што беше за парламентарните избори да има ...
сите 228 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 149 | | | веќе видена

Вчерашната бројка на 81 новозаразени дополнително ја зголеми загриженоста, откако овој тренд е во постојан пораст неколку дена. Откако вчера на листата се ...
сите 212 | | | веќе видена

Во последните 24 часа во Македонија е потврден 81 нов заболен со коронавирус, соопшти Министерството за здравство.Направени се 5.315 тестирања, а најголем број ...
сите 270 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТАВ Македонија: По пауза од 20 години воздушно повторно се поврзавме со Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: