Почна имунизацијата со „Синофарм“, пристигнаа и дел од вакцините од ЕУ

Во земјава од вчера почна помасовна имунизација на населението. Покрај во Скопје во уште неколку поголеми града почнаа на функционираат регионални вакцинални ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Владата ја разгледа и усвои информацијата за формирање регионални центри за Ковид-19 вакцинација во Струмица, Прилеп и Велес и го задолжи Министерството за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Општините кои имаат капацитет да обезбедат инфраструктура, сали и слично веќе ги отворија регионалните центри за вакцинација против Ковид-19, истакна премиерот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Против ковид-19, вчера пристигнаа и првите вакцини од ЕУ. Вчера во А1 салата Борис Трајковски настана метеж пред вакциналните пунктови, надлежните информираа ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Останато

Никој не очекуваше поголемо обновување на односите или нешто слично кога минатата недела се состанаа Џо Бајден и Владимир Путин во Женева, згора на тоа, некои ...
сите 319 | | | веќе видена

„Ве молам. Билатералните прашања да се решаваат билатерално, без блокирање на напредокот на целата Европска унија. Да размислиме стратегиски и да сфатиме: ...
сите 394 | | | веќе видена

„Пред три години, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев презеде одговорност, влезе одлучно во процесите и испиша нова историја. Денешниот ден во ...
сите 161 | | | веќе видена

На подрачјето на Центар полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција во координација со Секторот за меѓународна полициска соработка – Одделение ...
сите 461 | | | веќе видена

Иако се уште нема официјално владино соопштение, министерот за финансии Фатмир Бесими преку фејсбук информираше дека Владата го усвоила предлогот на ...
сите 303 | | | веќе видена

Бугарија ја повтори блокадата за Македонија, во ЕУ, се додека не се исполнат нејзините барања. Блокадата беше потврдена на денешниот редовен состанок на ...
сите 517 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почна имунизацијата со „Синофарм“, пристигнаа и дел од вакцините од ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: