Арбитражното решавање на спорови носи заштеда на време и пари за компаниите

Три пати пократко време и пониски трошоци се придобивките од арбитражното решавање на споровите меѓу компаниите. Според податоците на Стопанската Комора, ако ...
| | веќе видена | слични

„Ако говориме каде е Македонија на туристичката карта како туристичка дестинација, ја нема никаде. Ние може да направиме каков сакаме слоган, но нас не нема во ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Претседателот на Управниот одбор на НЛБ Банка, г-дин Антонио Аргир е повторно избран за потпретседател на Стопанска комора на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Постојаниот избран суд – Арбитража при Стопанската комора на Северна Македонија во рамки на своето децениско искуство и работење се залага за афирмација и ...
| | веќе видена | слични

Состојбата со демократијата и владеењето на правото во нашава држава несомнено претставува најголем предизвик, а повеќе од очигледно е дека патот кон соочување ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Најголемиот број арбитражни постапки за трговските спорови поведени во изминатите пет години се однесувале на предмети од 10.000 до ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче, додека трча по партиски функции Клинички центар се дави во ѓубре. Според сликите може да се забележи дека Клиничкиот ...
сите 365 | | | веќе видена

Шефот на европската дипломатија, Жозеп Борел, денеска повика на итен прекин на насилството и прекин на огнот меѓу Израел и Палестина. – Целта е да се заштитат ...
сите 620 | | | веќе видена

Немам намера да не го почитувам Уставот, да изигрувам некаков претседател кој има т. н. џебно вето и да не се произнесувам, вели Претседателот. Ако Собранието ...
сите 335 | | | веќе видена

Концепција за дигитализација со која ќе се укинат учебниците во основното образование нема да дозволиме да се спроведе. Масовните протести на родителите, ...
сите 253 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 100 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 120 | | | веќе видена

На денешната седница, на препорака на Комисијата за заразни болести, Владата донесе заклучок активните мерки за ограничување на движењето наместо до 18 мај, да ...
сите 216 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Арбитражното решавање на спорови носи заштеда на време и пари за компаниите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: