Во Македонија скокнало производството на месо, јајца и млеко

2 копии

КАКО ДОБРИТЕ ПРАКТИКИ ОД СВИЊОГОЈСТВОТО ДА СЕ ПРЕСЛИКААТ ВО ГОВЕДАРСТВОТО, ОВЧАРСТВОТО… Раст на производството на кравјо млеко и на свинско месо во текот на ...
| | веќе видена | слични

За дури 10,8 проценти пораснале цените на маслото и маснотиите за еден месец објави денеска Државниот завод за статистика. Зеленчукот и компирите во април биле ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Според податоците на Државниот завод за статистика, индексот на трошоците на животот во април 2021 година, во однос на претходниот ...
| | веќе видена | слични

Контроверзните тврдења на власта за наводен пораст на македонскиот извоз за првите три месеци од годинава се побиени од екс заменичката министерка за финансии ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Повторнo помпезен ПИАР на Владата. Дали е извозот годишно пораснат за 29% во првиот квартал на 2021 година! Ако ја гледаме вредноста во долари да. Ако ја ...
| | веќе видена | слични

Поранешната заменик министерка во министерството за финансии за време на техничката влада Гордана Димитриевска Кочовска, реагира на денешното соопштение од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче, додека трча по партиски функции Клинички центар се дави во ѓубре. Според сликите може да се забележи дека Клиничкиот ...
сите 365 | | | веќе видена

Шефот на европската дипломатија, Жозеп Борел, денеска повика на итен прекин на насилството и прекин на огнот меѓу Израел и Палестина. – Целта е да се заштитат ...
сите 620 | | | веќе видена

Немам намера да не го почитувам Уставот, да изигрувам некаков претседател кој има т. н. џебно вето и да не се произнесувам, вели Претседателот. Ако Собранието ...
сите 355 | | | веќе видена

Турската агенција за соработка и координација ТИКА ќе продолжи да ги поддржува заложбите на Владата за унапредување на квалитетот на националниот образовен ...
сите 299 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 100 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 120 | | | веќе видена

На денешната седница, на препорака на Комисијата за заразни болести, Владата донесе заклучок активните мерки за ограничување на движењето наместо до 18 мај, да ...
сите 216 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Македонија скокнало производството на месо, јајца и млеко

Од:
До кого (е-маил):
Порака: