Бектеши- Домбровскис: Потребна е реформа кон отворена трговија за да се врати растот


Северна Македонија е силен поддржувач на мултилатералниот трговски систем заснован на правилата во Светската трговска организација (СТО), кој дава поголема ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Со состанок во Шпанската конфедерација на бизнис организации (CEOE), премиерот Зоран Заев денеска ја започна работната посета на Кралството Шпанија, во рамките ...
| | веќе видена | слични
5 копии

При посетата на министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини на Атина, во рамки на Делфи Економик Форумот, тој оствари билатерална средба ...
| | веќе видена | слични

Алармантното ниво на водите во Преспанското Езеро една од главните теми на средбата помеѓу министрите за животна средина на Македонија и Грција. Насер Нуредини ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министрите за животна средина и енергија на двете земји Насер Нуредини и Костас Скрекас на Делфи економскиот форум во Атина учествуваа на панел дискусијата за ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата Зоран Заев, заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров и министерот за животна средина и просторно ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче, додека трча по партиски функции Клинички центар се дави во ѓубре. Според сликите може да се забележи дека Клиничкиот ...
сите 365 | | | веќе видена

Шефот на европската дипломатија, Жозеп Борел, денеска повика на итен прекин на насилството и прекин на огнот меѓу Израел и Палестина. – Целта е да се заштитат ...
сите 620 | | | веќе видена

Немам намера да не го почитувам Уставот, да изигрувам некаков претседател кој има т. н. џебно вето и да не се произнесувам, вели Претседателот. Ако Собранието ...
сите 335 | | | веќе видена

Концепција за дигитализација со која ќе се укинат учебниците во основното образование нема да дозволиме да се спроведе. Масовните протести на родителите, ...
сите 253 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 100 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 120 | | | веќе видена

На денешната седница, на препорака на Комисијата за заразни болести, Владата донесе заклучок активните мерки за ограничување на движењето наместо до 18 мај, да ...
сите 216 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бектеши- Домбровскис: Потребна е реформа кон отворена трговија за да се врати растот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: