Од ноќеска поскапува дизелот

8 копии
3 копии

Бензините и дизелот од ноќеска на полноќ ќе поскапат за денар и за денар и половина, соопшти Регулаторната комисија за енергетика.Малопродажната цена на ...
| | веќе видена | слични

Државата следната година ќе купува резервно гориво за 73,35 милиони евра, според Акциски план за формирање на нафтени резерви кој е наметнат од ЕУ, а кој го ...
| | веќе видена | слични

Г7 е основан во 1975 година како форум на најбогатите западни земји, каде се дискутира за кризи како нафтеното ембарго на Организацијата на земјите извознички ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за здравство ја информира јавноста дека вчера, во нашата земја стигнаа 9.360 дози вакцини од производителот Фајзер. Од нив 4.680 се преку ...
сите 477 | | | веќе видена

Радмила Шекеринска, доскорешниот заменик претседател на СДСМ, во емисијата „Утрински брифинг“ по завршениот Конгрес на владеjачката партија ги изнесе првите ...
сите 330 | | | веќе видена

Турската агенција за соработка и координација ТИКА ќе продолжи да ги поддржува заложбите на Владата за унапредување на квалитетот на националниот образовен ...
сите 304 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 58 | | | веќе видена

Легализација на дивоградби - помош за сиромашните или амнестија за урбаниот криминал Пендаровски стави вето на законот - се коси со Уставот. Дали власта ќе ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од ноќеска поскапува дизелот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: