Фонсека ги разочара клубот и навивачите, наскоро ќе ја напушти Рома!


Римската „волчица“ објави дека по завршувањето на тековната натпреварувачка сезона тренерската клупа ќе ја напушти Пауло Фонсека. Претседателот на Рома, Ден ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Римската волчица“ во моментов не е сигурна за излез во Европа идната сезона, Лигата на шампионите е недостижна, но засега има позиција на табелата во Серија А ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според пишувањата на Газета дели Спорт, Жозе Мурињо ја составил листата со желби и од раководството на Рома побарал ангажман на Хуан Мусо, Нејтан Аке и Марсел ...
| | веќе видена | слични

Вистински фудбалски земјотрес ја погоди Италија откако беше објавено враќањето на Жозе Мурињо во италијанското Калчо како нов тренер на Рома од идната сезона, ...
| | веќе видена | слични

Мурал на кој се гледа Жозе Мурињо како вози веспа и пристигнува во тимот на Рома, се појави вчера во предградие на Рим, на воодушевување на сите случајни ...
| | веќе видена | слични

Синиша Михајловиќ денес со Болоња игра против Удинезе и во овој натпревар може и математички да го обезбеди опстанокот во Серија А што секако беше главната цел ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче, додека трча по партиски функции Клинички центар се дави во ѓубре. Според сликите може да се забележи дека Клиничкиот ...
сите 365 | | | веќе видена

Шефот на европската дипломатија, Жозеп Борел, денеска повика на итен прекин на насилството и прекин на огнот меѓу Израел и Палестина. – Целта е да се заштитат ...
сите 620 | | | веќе видена

Немам намера да не го почитувам Уставот, да изигрувам некаков претседател кој има т. н. џебно вето и да не се произнесувам, вели Претседателот. Ако Собранието ...
сите 355 | | | веќе видена

Турската агенција за соработка и координација ТИКА ќе продолжи да ги поддржува заложбите на Владата за унапредување на квалитетот на националниот образовен ...
сите 299 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 100 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 120 | | | веќе видена

На денешната седница, на препорака на Комисијата за заразни болести, Владата донесе заклучок активните мерки за ограничување на движењето наместо до 18 мај, да ...
сите 216 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фонсека ги разочара клубот и навивачите, наскоро ќе ја напушти Рома!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: