Роналдо веќе има план за иднината: Италијански новинар откри каде Кристијано ќе ја заврши својата кариера


Веќе подолго време се шпекулира дека Кристијано Роналдо ќе го напушти Јувентус на крајот од оваа сезона. Роналдо пристигна во Јувентус пред три години од Реал ...
| | веќе видена | слични

Кристијано Роналдо е голем вљубеник во луксузните и спортските автомобили, па како врвен спортист кој е познат по својата богата колекција на скапоцени ѕверови ...
| | веќе видена | слични

За Јувентус ова е разочарувачка сезона бидејќи без борба ја загубија титулата во Серија А, потполно потфрлија во Лигата на шампионите уште во првата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче, додека трча по партиски функции Клинички центар се дави во ѓубре. Според сликите може да се забележи дека Клиничкиот ...
сите 365 | | | веќе видена

Шефот на европската дипломатија, Жозеп Борел, денеска повика на итен прекин на насилството и прекин на огнот меѓу Израел и Палестина. – Целта е да се заштитат ...
сите 620 | | | веќе видена

Немам намера да не го почитувам Уставот, да изигрувам некаков претседател кој има т. н. џебно вето и да не се произнесувам, вели Претседателот. Ако Собранието ...
сите 335 | | | веќе видена

Концепција за дигитализација со која ќе се укинат учебниците во основното образование нема да дозволиме да се спроведе. Масовните протести на родителите, ...
сите 253 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 100 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 120 | | | веќе видена

На денешната седница, на препорака на Комисијата за заразни болести, Владата донесе заклучок активните мерки за ограничување на движењето наместо до 18 мај, да ...
сите 216 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Роналдо веќе има план за иднината: Италијански новинар откри каде Кристијано ќе ја заврши својата кариера

Од:
До кого (е-маил):
Порака: