Бројките кончено паѓаат – 40 отсто помалку новозаболени минатата недела

Намален број на починати а паѓа и процентот на позитивни тестови, покажува неделната анализа на Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) СКОПЈЕ – Третиот бран на ...
| | веќе видена | слични
19 копии

Според неделниот извештај на Институтот за јавно здравје во периодот од 03 до 09 мај 2021, тестирани се вкупно 15.781 материјали во лабораториите во кои се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се смирува конечно состојбата со коронавирусот во земјава, а тоа го потврдува и извештајот на Институтот за јавно здравје, за изминатата една недела. Додека, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче, додека трча по партиски функции Клинички центар се дави во ѓубре. Според сликите може да се забележи дека Клиничкиот ...
сите 365 | | | веќе видена

Шефот на европската дипломатија, Жозеп Борел, денеска повика на итен прекин на насилството и прекин на огнот меѓу Израел и Палестина. – Целта е да се заштитат ...
сите 620 | | | веќе видена

Немам намера да не го почитувам Уставот, да изигрувам некаков претседател кој има т. н. џебно вето и да не се произнесувам, вели Претседателот. Ако Собранието ...
сите 335 | | | веќе видена

Концепција за дигитализација со која ќе се укинат учебниците во основното образование нема да дозволиме да се спроведе. Масовните протести на родителите, ...
сите 253 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 100 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 120 | | | веќе видена

На денешната седница, на препорака на Комисијата за заразни болести, Владата донесе заклучок активните мерки за ограничување на движењето наместо до 18 мај, да ...
сите 215 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бројките кончено паѓаат – 40 отсто помалку новозаболени минатата недела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: