СЗО оваа недела ќе одлучува дали кинеските вакцини „Синофарм“ и „Синовак“ ќе бидат одобрени за итна употреба


Светската здравствена организација ќе донесе одлука оваа недела дали ќе ги одобри кинеските вакцини Синофарм и Синовак за итна употреба, изјави претставник на ...
| | веќе видена | слични

Во Европа и Америка се намалува бројот на новоинфицирани, додека пандемијата зема замав во Азија Индиската мутација на коронавирус е докажана во анализирани ...
| | веќе видена | слични

Фајзер официјално побара одобрение од Агенцијата за лекови и медицински помагала на Обединетото Кралство за употреба на вакцината за коронавирус за адолесценти ...
| | веќе видена | слични

Бројот на Американци кои не се подготвени да примат вакцина за коронавирус е помал отколку пред неколку месеци, но прашањата во врска со несаканите ефекти и ...
| | веќе видена | слични

ФДА објави дека одлуката за намалување на старосната граница вклучува милиони деца на возраст од 12 до 15 години во програмата за вакцинација. Вакцината Pfizer ...
| | веќе видена | слични

Постои зголемена загриженост во врска со поврзаноста помеѓу корона вирусот и неплодноста и покрај тоа што научниците постојано истакнуваат дека нема доволно ...
| | веќе видена | слични

САД ја одобри употребата на вакцината Фајзер за деца над 12-годишна возраст. Американската администрација за храна и лекови објави дека вакцината е ефикасна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче, додека трча по партиски функции Клинички центар се дави во ѓубре. Според сликите може да се забележи дека Клиничкиот ...
сите 365 | | | веќе видена

Шефот на европската дипломатија, Жозеп Борел, денеска повика на итен прекин на насилството и прекин на огнот меѓу Израел и Палестина. – Целта е да се заштитат ...
сите 620 | | | веќе видена

Немам намера да не го почитувам Уставот, да изигрувам некаков претседател кој има т. н. џебно вето и да не се произнесувам, вели Претседателот. Ако Собранието ...
сите 355 | | | веќе видена

Турската агенција за соработка и координација ТИКА ќе продолжи да ги поддржува заложбите на Владата за унапредување на квалитетот на националниот образовен ...
сите 299 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 100 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 120 | | | веќе видена

На денешната седница, на препорака на Комисијата за заразни болести, Владата донесе заклучок активните мерки за ограничување на движењето наместо до 18 мај, да ...
сите 216 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЗО оваа недела ќе одлучува дали кинеските вакцини „Синофарм“ и „Синовак“ ќе бидат одобрени за итна употреба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: