Македонија со 26 фудбалери ќе оди на ЕУРО 2020


Младата репрезентација на Македонија на престојниот јунски собир кој е дел од финалните подготовки за септемврискиот старт на квалификациите за ЕП на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Настапот на македонската фудбалска репрезентација на претстојното Европско првенство е одлична можност за афирмација на државата и претставува шанса за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шпанскиот спортски весник „Марка“ ги претстави најдобрите македонски фудбалери како „наследници на Филип Втори и на Александар Велики“ и како „Пепелашка на ...
| | веќе видена | слични

Младата репрезентација на Македонија на крајот од актуелниот месец и почетокот на јуни ќе ги има финалните подготовки пред септемврискиот старт на ...
| | веќе видена | слични

Денеска на точно еден месец до почетокот на Европското првенство и еден од најпознатите шпански спортски медиуми „Марка“ започна да го најавува големиот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Координативното тело за поддршка на фудбалската репрезентација на Европското првенство во фудбал 2020 година денеска го одржа првиот состанок, на кој уште ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Престижниот шпански весник „Марка“ во презентација на Македонија за Европското првенство, напиша дека Македонците се наследници на Филип Втори и Александар ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Влијателниот шпански весник „Марка“ на еден месец до почетокот на ЕУРО 2021 даде своја најава за претстојниот европски шампионат. Во него, шпанските новинари ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче, додека трча по партиски функции Клинички центар се дави во ѓубре. Според сликите може да се забележи дека Клиничкиот ...
сите 365 | | | веќе видена

Шефот на европската дипломатија, Жозеп Борел, денеска повика на итен прекин на насилството и прекин на огнот меѓу Израел и Палестина. – Целта е да се заштитат ...
сите 620 | | | веќе видена

Немам намера да не го почитувам Уставот, да изигрувам некаков претседател кој има т. н. џебно вето и да не се произнесувам, вели Претседателот. Ако Собранието ...
сите 335 | | | веќе видена

Концепција за дигитализација со која ќе се укинат учебниците во основното образование нема да дозволиме да се спроведе. Масовните протести на родителите, ...
сите 253 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 100 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 120 | | | веќе видена

На денешната седница, на препорака на Комисијата за заразни болести, Владата донесе заклучок активните мерки за ограничување на движењето наместо до 18 мај, да ...
сите 216 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија со 26 фудбалери ќе оди на ЕУРО 2020

Од:
До кого (е-маил):
Порака: