Нацевска: Мерките на НБ обезбедија солиден кредитен раст

2 копии
3 копии

Време зa читање: 3 минути „Централ бенкинг“ ја издвои гувернерката на народната банка Анита Ангеловска-Бежоска меѓу трите гувернерки од светот коишто успешно ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Водечкиот глобален информативен сервис за централно банкарство и финансии, „Централ бенкинг”, од седумнаесет гувернерки во светот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Нефункционалните кредити се сведоа на историски најниско ниво, додека депозитите продолжија да растат. Ова се едни од причините поради коишто „Централ бенкинг“ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Потпретседателот на Европската централна банка (ЕЦБ), Луис Де Гиндос, во интервју изјави дека намалување или укинување на државниот долг на земјите членки на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Македонските официјални претставници изразија разочарување што Европската унија уште еднаш не и додели датум за почеток на преговори на Македонија поради ...
сите 851 | | | веќе видена

Во Бразил, во последните 24 часа се регистрирани 115.228 нови случаи на корона вирусот, што е рекорден дневен биланс од почетокот на пандемијата, објави ...
сите 344 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на денешната прес конференција со Еди Рама упати критики кон ЕУ, бидејќи не успеала да ја спречи блокадата на Бугарија, а во однос на тоа ...
сите 263 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев смета дека денешната средба со неговиот бугарски колега Стефан Јанев и заедничките напори за воспосвување на атмофвера на доверба ќе биде ...
сите 210 | | | веќе видена

Заев годишно ќе зема по 54 милиони евра повеќе од џебот на народот и сметките на фирмите со покачувањето на горивата. 54 милиони евра помалку кај граѓаните ќе ...
сите 165 | | | веќе видена

Патничко возило „ауди“ со кочански регистарски таблички, денеска околу 12,30 минути кај Стари Град кај мостот на Бабуна од засега непознати причини излетало од ...
сите 23 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нацевска: Мерките на НБ обезбедија солиден кредитен раст

Од:
До кого (е-маил):
Порака: