23 загинати и 65 хоспитализирани лица по уривање на мост на метро линија во Мексико Сити додека минувал воз

Најмалку 23 лица загинаа, а 65 се хоспитализирани кога се урна мост на една метро линија во Мексико Сити додека минуваше воз. Властите ги истражуваат причините ...
| | веќе видена | слични

Мексико – Најмалку 23 лица загинаа, а 65 се хоспитализирани кога се урна мост на една метро-линија во Мексико Сити додека минуваше воз. – За жал, има деца меѓу ...
| | веќе видена | слични

Во Мексико Сити се урна надвозник на метрото во време додека поминувал воз при што загинаа најмалку 23 лица, вклучително и деца. На снимката што ја објави ...
| | веќе видена | слични

Надвозник се урна во главниот град на Мексико во момент кога низ него минуваше метро. Има најмалку 20 загинати и над 70 повредени, јавија локалните медиуми. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче, додека трча по партиски функции Клинички центар се дави во ѓубре. Според сликите може да се забележи дека Клиничкиот ...
сите 365 | | | веќе видена

Шефот на европската дипломатија, Жозеп Борел, денеска повика на итен прекин на насилството и прекин на огнот меѓу Израел и Палестина. – Целта е да се заштитат ...
сите 620 | | | веќе видена

Немам намера да не го почитувам Уставот, да изигрувам некаков претседател кој има т. н. џебно вето и да не се произнесувам, вели Претседателот. Ако Собранието ...
сите 355 | | | веќе видена

Турската агенција за соработка и координација ТИКА ќе продолжи да ги поддржува заложбите на Владата за унапредување на квалитетот на националниот образовен ...
сите 299 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 100 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 120 | | | веќе видена

На денешната седница, на препорака на Комисијата за заразни болести, Владата донесе заклучок активните мерки за ограничување на движењето наместо до 18 мај, да ...
сите 216 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

23 загинати и 65 хоспитализирани лица по уривање на мост на метро линија во Мексико Сити додека минувал воз

Од:
До кого (е-маил):
Порака: