Гугл заштедил милијарда долари поради работењето од дома

Тројца среќни вработени лица во американската компанија „Костар“ и нивни гости наскоро бесплатно ќе патуваат до Барбадос со приватен авион. Компанијата ќе ги ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Работата од далечина не е погодна за младите, ниту за оние кои се стремат кон напредок и развој, рече извршниот директор на банкарската група „Џеј Пи Морган“, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Минималната температура ќе се движи од 14 до 23, а ...
сите 384 | | | веќе видена

Од граѓанска иницијатива „Зелен хуман град“ велат дека се револтирани од изјавата на премиерот Зоран Заев за прагот за независните листи на локално ниво од ...
сите 228 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 153 | | | веќе видена

Вчерашната бројка на 81 новозаразени дополнително ја зголеми загриженоста, откако овој тренд е во постојан пораст неколку дена. Откако вчера на листата се ...
сите 232 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гугл заштедил милијарда долари поради работењето од дома

Од:
До кого (е-маил):
Порака: