НАЈНОВА СТУДИЈА - Топлото време, сепак, помага во борбата против коронавирусот

Топлите температури и тропските клими навистина можат да помогнат во намалувањето на ширењето на COVID-9, сугерира нова студија. Како што објави Live Science, ...
| | веќе видена | слични

Антителата кои го неутрализираат Ковид се присутни во крвта најмалку осум месеци по инфекцијата, покажува италијанско истражување објавено денес. Ова е точно ...
| | веќе видена | слични

Во времето кога сите зборуваат за имунитетот и за неговото зајакнување со сите средства, веста од Берлин на многумина ќе им даде дополнителен материјал за ...
| | веќе видена | слични

Во извештајот од регионалната канцеларија на СЗО објавен денеска, се вели дека затворањето на училиштата за време на карантинот може негативно да влијае на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Околу 60 отсто од пациентите коишто прележале Ковид-19 дури и половина година по оздравувањето имаат најмалку еден од овие симптоми – умор, болка или отежнато ...
| | веќе видена | слични

Бактерии собрани на повеќе од едeн километар под површината на Тихиот океан можеби решија една од најголемите дилеми на имунологијата. Тие микроорганизми се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вели дека не може да каже точно каков ќе биде исходот од претстојниот самит на ЕУ и дали Република Северна ...
сите 399 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче јавноста секојдневно го гледа во темен костум и бела кошула на честите прес-конференции кога информира за сите ...
сите 118 | | | веќе видена

Дваесет и еден нов случај на Ковид-19 од направени 4370 тестирања, еден починат и седум оздравени пациенти се регистрирани вчера. На инфективните одделенија во ...
сите 667 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НАЈНОВА СТУДИЈА - Топлото време, сепак, помага во борбата против коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: