НАЈНОВА СТУДИЈА - Топлото време, сепак, помага во борбата против коронавирусот

Топлите температури и тропските клими навистина можат да помогнат во намалувањето на ширењето на COVID-9, сугерира нова студија. Како што објави Live Science, ...
| | веќе видена | слични

Антителата кои го неутрализираат Ковид се присутни во крвта најмалку осум месеци по инфекцијата, покажува италијанско истражување објавено денес. Ова е точно ...
| | веќе видена | слични

Во времето кога сите зборуваат за имунитетот и за неговото зајакнување со сите средства, веста од Берлин на многумина ќе им даде дополнителен материјал за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според податоците коишто ги објавиле во својата студија, токму пациентите кои што го прележале коронавирусот дома имале помал ризик од сериозни и долгорочни ...
| | веќе видена | слични

Во извештајот од регионалната канцеларија на СЗО објавен денеска, се вели дека затворањето на училиштата за време на карантинот може негативно да влијае на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европската канцеларија на Светската здравствена организација (СЗО) предупреди дека пандемијата на коронавирусот може да има непредвидливи последици кои би ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Заврши првиот дел од состанокот меѓу претседателите на САД и Русија, Џо Бајден и Владимир Путин во Женева.Рукопожатие. Путин и Байден улыбнулись друг другу ...
сите 292 | | | веќе видена

Заменик на претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, денеска имаше средба ...
сите 197 | | | веќе видена

До Советот за општи работи на ЕУ има уште осум дена, а Македонија уште е во голема неизвесност за својата европска иднина, затоа што бугарската техничка влада ...
сите 80 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 147 | | | веќе видена

Романските новинари пишуваат за македонската навивачка фаланга, дека уште синоќа го освоиле Букурешт, покажувајќи ретко видени емоции и љубов кон државата и ...
сите 141 | | | веќе видена

Новата давачка за граѓаните - Еколошка такса од 3,5 денари за нафтата и нафтените деривати нема да предизвика инфлација уверуваат од Владата. И покрај таксата ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НАЈНОВА СТУДИЈА - Топлото време, сепак, помага во борбата против коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: