Во Хрватска почина млада жена од ковид, неколку часа откако се породила

Млада мајка почина синоќа во болницата во Вараждин, Хрватска а директорот на болницата Ненад Куделиќ вели дека состојбата во таа институција е сè уште тешка. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бременоста на Халима Сисе (25) ги изненади и лидерите на оваа западноафриканска земја, кои решиле да и помогнат. Штом лекарите во март рекле дека на Халима ќе ...
| | веќе видена | слични

 25-годишната Халима Цисе очекувала да роди седум деца, бидејќи така покажувале резултатите од ултразвукот. Но, на денот на породувањето и таа и лекарите ...
| | веќе видена | слични

Дваесет и петгодишната Халима Кисе од Мали им приреди огромно изненадување на докторите кога вчера на свет донесе девет новороденчиња, две повеќе отколку што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче, додека трча по партиски функции Клинички центар се дави во ѓубре. Според сликите може да се забележи дека Клиничкиот ...
сите 365 | | | веќе видена

Шефот на европската дипломатија, Жозеп Борел, денеска повика на итен прекин на насилството и прекин на огнот меѓу Израел и Палестина. – Целта е да се заштитат ...
сите 620 | | | веќе видена

Немам намера да не го почитувам Уставот, да изигрувам некаков претседател кој има т. н. џебно вето и да не се произнесувам, вели Претседателот. Ако Собранието ...
сите 335 | | | веќе видена

Концепција за дигитализација со која ќе се укинат учебниците во основното образование нема да дозволиме да се спроведе. Масовните протести на родителите, ...
сите 253 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 100 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 120 | | | веќе видена

На денешната седница, на препорака на Комисијата за заразни болести, Владата донесе заклучок активните мерки за ограничување на движењето наместо до 18 мај, да ...
сите 216 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Хрватска почина млада жена од ковид, неколку часа откако се породила

Од:
До кого (е-маил):
Порака: