СТОЈАНЧЕ АНГЕЛОВ: Скара не е причина за пожарот на Галичица


2 копии

Стојанче Ангелов, директорот на Центарот за управување со кризи, денеска во просториите на ЦУК оствари средба со претставници на Домот за техничка култура ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во организација на Спелеолошката федерација, во кавадаречкото село Мрежичко денеска се реализираше голема важба за спасување во рамките на која директорот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во организација на Спелеолошката федерација на Македонија денеска во Кавадаречко се одржa спасителна вежба Мрежичко 2021, на која учествуваше и Стојнче ...
| | веќе видена | слични

Директорот на ЦУК, Стојанче Ангелов на денешната спасувачка вежба ги покажа вештините преминувајќи со јаже преку кањон длабок 30 метри. Вежбата била во ...
| | веќе видена | слични

 Тој изјави дека тоа го направил на вежбата во организација на Спелеолошката федерација на Македонија за да ја покаже неговата доверба во вештините и опремата ...
| | веќе видена | слични
8 копии
3 копии

Директорот на Центарот за управување со кризи Стојанче Ангелов учествуваше во вежба за спасувачка акција „Мрежичко 2021“ и со јаже премина преку кањон. Тој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во спасителната вежба „Мрежичко 2021“која се одржа утринава кај кавадаречкото село Мрежичко, активно учествуваше и в.д. директорот на Центарот за управување со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче, додека трча по партиски функции Клинички центар се дави во ѓубре. Според сликите може да се забележи дека Клиничкиот ...
сите 365 | | | веќе видена

Шефот на европската дипломатија, Жозеп Борел, денеска повика на итен прекин на насилството и прекин на огнот меѓу Израел и Палестина. – Целта е да се заштитат ...
сите 620 | | | веќе видена

Немам намера да не го почитувам Уставот, да изигрувам некаков претседател кој има т. н. џебно вето и да не се произнесувам, вели Претседателот. Ако Собранието ...
сите 335 | | | веќе видена

Концепција за дигитализација со која ќе се укинат учебниците во основното образование нема да дозволиме да се спроведе. Масовните протести на родителите, ...
сите 253 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 100 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 120 | | | веќе видена

На денешната седница, на препорака на Комисијата за заразни болести, Владата донесе заклучок активните мерки за ограничување на движењето наместо до 18 мај, да ...
сите 216 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СТОЈАНЧЕ АНГЕЛОВ: Скара не е причина за пожарот на Галичица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: