Бил и Мелинда Гејтс се разведуваат


Во интервју за Дејли Меил, Џејмс открива дека Гејтс не бил невин во својата младост и дека организирал голи забави со стриптизети. „Во тој период, многу деца ...
| | веќе видена | слични

Светските медиуми деновиве имаат полни раце работа претпоставувајќи ги причините за разводот помеѓу Бил и Миранда Гејтс.Впрочем, последната вест која кружи низ ...
| | веќе видена | слични

Иако Бил и Мелинда Гејтс неодамна изјавија дека се разведуваат, тој процес бил почнат уште пред две години, далеку од очите на јавноста, пренесува „Волстрит ...
| | веќе видена | слични

Откако Бил Гејтс јавно објави дека се разведуваат со Мелинда, изминатите денови на социјалните мрежи се појавија гласини дека Кинеската Же Ванг е виновен за ...
| | веќе видена | слични

Гласините на социјалните мрежи предизвикаа хаос, а Ванг ги негира сите обвинувања, пишува Дејли Меил. Же Шели Ванг (36) во средата ги критикуваше „неоснованите ...
| | веќе видена | слични

Веста за разводот на Бил и Мелинда Гејтс го изненади целиот свет и наскоро многумина почнаа да се прашуваат која е вистинската причина. По објавата дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

После вестите дека се разведуваат Бил и Мелинда Гејтс, светските медиумите наведуваат причини поради кои дошло до перкинување на нивниот наизглед мирен брак, ...
| | веќе видена | слични

Брачната двојка Мелинда и Бил Гејтс не се разведува во пријателски односи, а наводно Мелинда со години била лута на сопругот поради неговото зближување со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче, додека трча по партиски функции Клинички центар се дави во ѓубре. Според сликите може да се забележи дека Клиничкиот ...
сите 365 | | | веќе видена

Шефот на европската дипломатија, Жозеп Борел, денеска повика на итен прекин на насилството и прекин на огнот меѓу Израел и Палестина. – Целта е да се заштитат ...
сите 620 | | | веќе видена

Немам намера да не го почитувам Уставот, да изигрувам некаков претседател кој има т. н. џебно вето и да не се произнесувам, вели Претседателот. Ако Собранието ...
сите 335 | | | веќе видена

Концепција за дигитализација со која ќе се укинат учебниците во основното образование нема да дозволиме да се спроведе. Масовните протести на родителите, ...
сите 253 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 100 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 120 | | | веќе видена

На денешната седница, на препорака на Комисијата за заразни болести, Владата донесе заклучок активните мерки за ограничување на движењето наместо до 18 мај, да ...
сите 216 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бил и Мелинда Гејтс се разведуваат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: