ЗАШТЕДА КОЈА СЕ БРОИ ВО МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ: Како со короната „му тргна“ бизнисот на гигантот „Гугл“?

Технолошкиот гигант Гугл би можел да заштеди милијарда долари во текот на 2021 година благодарение на пандемијата на коронавирусот, пренесуваат странските ...
| | веќе видена | слични

Цените за меѓународно патување веројатно ќе пораснат годинава поради поголемата побарувачка и помалиот број на авиони што летаат, вели Глен Фогел, главен ...
| | веќе видена | слични

Цените за патувања во текот на летната сезона ќе поскапат поради повисоката побарувачка и намалениот број на авионски летови, вели за Би-Би-Си директорот на ...
| | веќе видена | слични

Тројца среќни вработени лица во американската компанија „Костар“ и нивни гости наскоро бесплатно ќе патуваат до Барбадос со приватен авион. Компанијата ќе ги ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Во Германија регистриран е најмал број новоинфицирани со Ковид-19 на дневно ниво во изминатите девет месеци, поради што официјалните лица ја разгледуваат ...
сите 507 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Трансатлантското партнерство останува камен-темелник на нашата колективна безбедност. Денеска ќе ги утврдиме насоките за улогата на Алијансата во актуелните ...
сите 132 | | | веќе видена

Пораки разменети меѓу обвинетиот Миле Јанакиевски и поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска, два месеци пред крвавиот упад во Собранието, ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗАШТЕДА КОЈА СЕ БРОИ ВО МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ: Како со короната „му тргна“ бизнисот на гигантот „Гугл“?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: