Гугл заштеди милијарда долари поради работењето од дома

3 копии

Тројца среќни вработени лица во американската компанија „Костар“ и нивни гости наскоро бесплатно ќе патуваат до Барбадос со приватен авион. Компанијата ќе ги ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Работата од далечина не е погодна за младите, ниту за оние кои се стремат кон напредок и развој, рече извршниот директор на банкарската група „Џеј Пи Морган“, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Американските држави, кои беа најсилно погодени од пандемијата со коронавирусот минатата година, би можеле целосно да ги укинат ограничувањата кои беа на сила ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Гувернерот на државата Њујорк објави дека голем дел од рестриктивните мерки на локално ниво, воведени поради коронавирусот, ќе бидат олеснети кон средината на ...
| | веќе видена | слични

Технолошкиот гигант Гугл би можел да заштеди милијарда долари во текот на 2021 година благодарение на пандемијата на коронавирусот, пренесуваат странските ...
| | веќе видена | слични

Останато

Радмила Шекеринска, доскорешниот заменик претседател на СДСМ, во емисијата „Утрински брифинг“ по завршениот Конгрес на владеjачката партија ги изнесе првите ...
сите 370 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи на Австрија го повика на разговор турскиот амбасадор Озан Чејхун, бидејќи претседателот на Турција ја „проколна“ Австрија. ...
сите 647 | | | веќе видена

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот кои се лекуваат на инфективните одделенија во главниот град и во болниците низ земјава е ...
сите 440 | | | веќе видена

Уставната можност што ја искористи претседателот да не го потпише законот за легализација на дивоградби е уште една шанса заедно да издискутираме со јавноста, ...
сите 275 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гугл заштеди милијарда долари поради работењето од дома

Од:
До кого (е-маил):
Порака: