Македонија втора во Европа по процентот вработени во ризик од сиромаштија

Поразителен податок на Денот на трудот 1 мај за работниците во Македонија споредбената анализа на Евростат, според која вработените од земјава се на второто ...
| | веќе видена | слични

Националната агенција за европски образовни програми ќе потроши 1.4 милиони денари ( 22 илјади еур) за набавка на тротинети и точаци чија цена на пазарот ако ...
| | веќе видена | слични

Останато

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски вели дека партијата продолжува со организирање на предупредувачки протести во насока на фактите, а тоа е дека ...
сите 431 | | | веќе видена

РУСИЈА ЈА ПРОТЕРА МАКЕДОНСКАТА В.Д. АМБАСАДОРКА Русија прогласи еден вработен во Амбасадата на Северна Македонија во Москва за персона нон грата. Веста ја ...
сите 111 | | | веќе видена

Филипче: Се посвесни се семејствата за тоа какво добро дело прават кога ќе се согласат да се донираат органите од пациенти Пациентот со трансплантирано срце ...
сите 114 | | | веќе видена

Премиерот, Зоран Заев, денеска имаше средба со амбасадорката на Соединетите Американски Држави, Кејт Брнз, при што во фокусот на разговорите беше извршната ...
сите 299 | | | веќе видена

Цела Македонија со нетрпеливост и возбуда ја чека недела, кога во 18.00 часот, македонската фудбалска репрезентација ќе го има својот прв настап на едно големо ...
сите 268 | | | веќе видена

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски денеска на протестот пред Министерството за надворешни работи ги повика премиерот Зоран Заев, вицепремиерот Никола ...
сите 376 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија втора во Европа по процентот вработени во ризик од сиромаштија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: