Вучиќ: Ќе изградиме фабрика за ПЦР тестови

6 копии

Црногорскиот вицепремиер Дритан Абазовиќ рече дека „не го гледа министерот за внатрешни работи на Србија, Александар Вулин меѓу посериозните луѓе во српскиот ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, на денешното гостување на утринската емисија на „Пинк ТВ“ одговори на најавите од Приштина дека ќе покрене тужба ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вулин објасни дека марихуаната уште е на списокот на наркотични дроги на Комисијата за наркотици на ОН. Министерот за внатрешни работи на Србија, Александар ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека како шеф на државата нема да потпише закон за истополови заедници, доколку Народното собрание го усвои, ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче, додека трча по партиски функции Клинички центар се дави во ѓубре. Според сликите може да се забележи дека Клиничкиот ...
сите 365 | | | веќе видена

Шефот на европската дипломатија, Жозеп Борел, денеска повика на итен прекин на насилството и прекин на огнот меѓу Израел и Палестина. – Целта е да се заштитат ...
сите 620 | | | веќе видена

Немам намера да не го почитувам Уставот, да изигрувам некаков претседател кој има т. н. џебно вето и да не се произнесувам, вели Претседателот. Ако Собранието ...
сите 355 | | | веќе видена

Турската агенција за соработка и координација ТИКА ќе продолжи да ги поддржува заложбите на Владата за унапредување на квалитетот на националниот образовен ...
сите 299 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 100 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 120 | | | веќе видена

На денешната седница, на препорака на Комисијата за заразни болести, Владата донесе заклучок активните мерки за ограничување на движењето наместо до 18 мај, да ...
сите 216 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вучиќ: Ќе изградиме фабрика за ПЦР тестови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: