Битиќи: Објавен јавниот повик за поддршка на угостителската дејност


Семос Едукација и Фондот за иновации и технолошки развој започнуваат партнерски проект за развивање и поголема имплементација на вештачката интелигенција во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Преку Законот за финансиска поддршка на инвестиции потпишани се договори за финансиска поддршка со 245 субјекти. Поддршката исплатена во овие три години ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Време зa читање: 2 минути Според резултатите добиени од импaкт евалуацијата на „Фајнанс Тинк“, презентирани на вчерашната панел дискусија во рамките на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Планот за економски раст, донесен во 2017 година, има за цел да одговори на барањата на домашните компании за да се овозможи транспарентна поддршка, со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Доделената државна помош преку Законот за финансиска поддршка на инвестициите во голема мера била неефективна. Односно кај мерени 12 исходи постои позитивен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Германската метеоролошка служба предупредува декавикендов може да се очекуваат обилни врнежи од дожд во областите кои веќе беа погодени од големи поплави. Се ...
сите 272 | | | веќе видена

Некогаш специјален јавен обвинител, денеска затвореник - Катица Јанева е спроведена во „Идризово“на отслужување на седумгодишна затворска казна за случајот ...
сите 99 | | | веќе видена

Продолжуваме со европеизација на С. Македонија, а кога ЕУ ќе реши да ни испорача почеток на преговори, бидејќи тоа го заслужуваме, можат да ни се јават, објави ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битиќи: Објавен јавниот повик за поддршка на угостителската дејност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: