И четвртоосомничениот од друштвото на Рашковски бил владин хонорарец

Четвртиот осомничен во случајот со набавка на софтверот за сообраќајни прекршоци поврзан со поранешниот владин генерален секретар Драги Рашковски е професор на ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Пронајдени се нови злоупотреби при набавките во Генералниот секретаријат на Владата. Антикорупциската комисија бара проширена истрага за поранешниот ген-сек ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Документот кој го објави ВМРО-ДПМНЕ за исплата на пари од Министерството за здравство, со цел набавка на кинески вакцини, го добиле и во Државната комисија за ...
| | веќе видена | слични

 За Антикорупционерите сомнителна е и набавката на камери, сталаци, подвижни кабини и друга опрема од страна на Рашковски. Велат станува збор за набавка вредна ...
| | веќе видена | слични

На денешната прес-конференција на Државната комисија за спречување на корупција, Катица Николовска, член на Комисијата по барање на новинарите да одговори до ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Антикорупциската комисија го проширила предметот за набавката на софтверот од страна на поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски, која во ...
| | веќе видена | слични

„Пред крај сме со целиот предмет за набавката на вкацини, имаме информации кои не се уште целосни, целата таа приказна е сензитивна и треба да се размисли со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во последните 24 часа во Хрватска се регистрирани 11 нови случаи на заразени со корона вирусот, а починале осум луѓе. Бројот на активни случаи во моментов ...
сите 543 | | | веќе видена

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека Соединетите Американски Држави, пред да го изговорат зборот „закон“, ...
сите 321 | | | веќе видена

СУТКОЗ, синдикатот на угостителството и туризмот, како што велат во денешното соопштени, уште на самиот почеток на здравствената криза предупредувале дека ...
сите 228 | | | веќе видена

ПРОВОКАЦИИ ОД БУГАРИЈА, ВЛАДАТА ВЕЛИ ТОА Е ПРОТИВ ДОБРОСОСЕДСТВОТО Целата историска наука во Македонија се заснова на лаги и фалсификат, изјави проф. Кирил ...
сите 323 | | | веќе видена

Поранешниот германски репрезентативец Дитмар Хаман вели дека Кристијано Роналдо само дополнително ги мотивирал „панцирите“ со атрактивниот потег и акцијата ...
сите 133 | | | веќе видена

Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ реагираат на како што велат неспособноста на Филипче и Заев, која според оваа партија, резултира со бројка од околу 20 илјади ...
сите 89 | | | веќе видена

Залихите од кинеската вакцина „Синофарм“ се потрошени, освен за оние кои треба да ја примат втората доза од вакцината. Од утре, за македонските граѓани ќе биде ...
сите 115 | | | веќе видена

Македонската репрезентација денеска против Холандија го игра последниот натпревар на Европското првенство, ова ќе биде меч со посебни емоции, Горан Пандев за ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И четвртоосомничениот од друштвото на Рашковски бил владин хонорарец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: