Ќе треба и Студија дали идните инсталации во Гази Баба ќе влијаат врз животната средина, велат од МЖСПП

И покрај реакциите и сомнежите на „02 Иницијатива“ и локалните граѓани, општина Гази Баба и градоначалникот Борис Георгиевски досега не дадоа јасни одговори за ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути Токсичната депонија во ОХИС се чисти. Вкупно 450 тони отпад со висококонцентриран линдан спакуван во буриња се изнесува од фабриката. ...
| | веќе видена | слични

Додека градоначалникот на Гази Баба, Борис Георгиевски во јавните настапи негира дека општината ќе гради фабрика за отпад, „02 Иницијатива“ бара тој да излезе ...
| | веќе видена | слични

Точно е дека сме заинтересирани за купување на земјиштето во близина на Железара за кое се вознемири јавноста, но не планираме да гориме отпад, туку да ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Директорите на Поштите на Србија и Македонија, Зоран Ѓорѓевиќ и Јани Макрадули, во Белград потпишаа Протокол за деловна соработка, во рамки на иницијативата ...
сите 515 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 117 | | | веќе видена

Централна свеченост по повод честувањето на Илинден во Крушево. Свеченоста ќе започне со полагање свежо цвеќе од претседателот Стево Пендаровски и бројни ...
сите 205 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 254 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски му порача на министерот за надворешни работи Бујар Османи дека е провокација да се кажува дека Илинден е празник и за ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе треба и Студија дали идните инсталации во Гази Баба ќе влијаат врз животната средина, велат од МЖСПП

Од:
До кого (е-маил):
Порака: