Бектеши: Во Гостивар ќе се реализираат нови инвестиции кои ќе отворат 500 нови работни места


Министерот за економија Крешник Бектеши денеска беше во работна посета на општина ГостивАр каде што оствари средби со сопственици на компании од ...
| | веќе видена | слични

Имплементацијата на Економско-инвестицискиот план за Западен Балкан е клучот за постковид заздравување на нашата економија. Очекуваме многу нови иницијативи и ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Слободното движење на капиталот, стоките, услугите и на луѓето, отстранување на пречките во трговијата, дополнителниот протокол 7 за решавање на споровите, ...
| | веќе видена | слични

Во услови на едногодишна пандемија на коронавирусот, падна личната потрошувачка на граѓаните. Според официјалните податоци ,во 2020 година граѓаните потрошиле ...
| | веќе видена | слични

Денеска во Брисел, Емир Ѓикиќ, директор на Секретаријатот на ЦЕФТА, се сретна со македонскиот министер за економија Крешник Бектеши, во својство на претставник ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Слободното движење на стоки, слободната трговија со услуги, отстранувањето на пречките во трговијата и дополнителниот протокол 7 за решавање на споровите се ...
| | веќе видена | слични

Компанијата „Витаминка“ и покрај кризата, годинава помогна уште повеќе и секогаш во нашите можности сме присутни каде што е потребно, вели Сашо Наумоски, ...
| | веќе видена | слични

Северна Македонија е силен поддржувач на мултилатералниот трговски систем заснован на правилата во Светската трговска организација (СТО), кој дава поголема ...
| | веќе видена | слични

Постковид економското закрепнување ќе зависи од брзината на вакцинацијата – но дотогаш економиите ќе се сооочуваат со длабоки буџетски дефицити и растечки ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Ве молам. Билатералните прашања да се решаваат билатерално, без блокирање на напредокот на целата Европска унија. Да размислиме стратегиски и да сфатиме: ...
сите 397 | | | веќе видена

„Пред три години, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев презеде одговорност, влезе одлучно во процесите и испиша нова историја. Денешниот ден во ...
сите 161 | | | веќе видена

На подрачјето на Центар полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција во координација со Секторот за меѓународна полициска соработка – Одделение ...
сите 461 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, придружуван од заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров, се сретна со Aн Линде, министерката за ...
сите 484 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бектеши: Во Гостивар ќе се реализираат нови инвестиции кои ќе отворат 500 нови работни места

Од:
До кого (е-маил):
Порака: