Владата ги ажурира податоците, за граѓаните по пет месеци да ги добијат 6.000 денари кои им беа ветени

Парите кои државата им ги вети на граѓаните со ниски примања со четвртиот пакет мерки, а не ги добија, треба да бидат исплатени до крајот на мај. Собранието по ...
| | веќе видена | слични

Вработените во здравството се уште не го добија ветеното покачување на мартовската плата од пет проценти. Иако министерот Венко Филипче најави дека до крајот ...
| | веќе видена | слични

Српскиот министер за финансии, Синиша Мали, денес изјавил дека сите вакцинирани граѓани или оние кои примиле една доза до 31 мај, ќе можат да аплицираат за ...
| | веќе видена | слични

Функционира ли системот за плата на УЈП? Сметководителите велат – не. Од Управата велат - да. Од комората на сметководители алармираат дека веќе цела недела ...
| | веќе видена | слични

Доставувањето барања за поддршка за плати за месеците февруари и март ги забави службите во Управата за јавни приходи па дел од фирмите кои редовно исплаќаат ...
| | веќе видена | слични

Над 20 илјади фирми поднеле барања за добивање на субвенции за плати за месеците февруари и март. Од УЈП велат дека кај најголем дел е утврдена комплетноста во ...
| | веќе видена | слични

Во Србија од денес почна пријавувањето на полнолетните граѓани за финансиска помош од државата во износ од 60 евра во динарска противредност, јави допсиникот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеникот од Македонска алијанса за европска интеграција (МАЕИ), Васил Стерјовски, во обраќањето на денешната пленарна седница на албанскиот парламент се ...
сите 884 | | | веќе видена

Шефот на бугарската држава во Брисел изјави дека не попуштиле на силниот притисок од европските партнери. Порача дека европската перспектива на Скопје зависи ...
сите 268 | | | веќе видена

Утре ќе се задржи многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината, кои на места во југоисточниот дел од земјата ќе го надминат 40-тиот ...
сите 294 | | | веќе видена

Вчерашната одлука на Владата - да се наметне еколошка такса предизвика стравувања во јавноста и предупредувања за домино-ефект, уште поголемо осиромашување - ...
сите 292 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата ги ажурира податоците, за граѓаните по пет месеци да ги добијат 6.000 денари кои им беа ветени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: