ХЕЦ „Шталковица“: Инвеститорот имал дозвола и за градење и за сечење на шумата, мештаните велат – немаме вода за наводнување

Имаме градежна дозвола и не градиме незаконски, се вели во писмената реакција на ДИС Енергија до Слободен печат во врска со текстот под наслов „ ...
| | веќе видена | слични

Водата од десниот магистрален канал на хидросистемот „Брегалница“ се излеа и ги поплави околните објекти во Кочани, откако денеска беше пуштена за наводнување ...
| | веќе видена | слични

ХЕЦ Тиквеш и Водостопанство Тиквеш почнаа со пуштање вода од Тиквешкото Езеро и полнење на каналите за наводнување, информираат од АД Електрани на Македонија. ...
| | веќе видена | слични

ХЕЦ Тиквеш и Водостопанство Тиквеш почнаа со пуштање вода од Тиквешкото Езеро и полнење на каналите за наводнување. Ситемот се подготвува за сезоната на ...
| | веќе видена | слични

– Системот се подготвува за сезоната на наводнување и вегетацискиот период кој трае од април до октомври. За таа цел во акумулацијата ги има потребните ...
| | веќе видена | слични

Останато

Протоколот за деловна соработка помеѓу ЈП „Пошта на Србија“ и „Пошта на Северна Македонија“ АД во Белград го потпишаа в.д директорот на Пошта на Србија Зоран ...
сите 534 | | | веќе видена

Кога не можеме да одбележиме заедничка достоинствена прослава на Илинден, нарекувајќи ја циркуска церемонија, зошто им се лутиме на тие што знаат како да го ...
сите 188 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.658 тестирања, а регистрирани ...
сите 362 | | | веќе видена

Во моментов државата е во пламен и не можам да размислувам за споредни работи, но нека залади, нека се изгаснат сите пожари, па ќе се направи анализа и ако се ...
сите 146 | | | веќе видена

Можни се нови ограничувања на есен, но само за невакцинирани, кажа министерот за здравство Филипче, изјави декан ајдобра заштита од коронавирус и сите ...
сите 249 | | | веќе видена

Претседателот на државата Стево Пендаровски честитајќи им на припадниците на Армијата, на противпожарните единици од Кочани и сите институции кои синоќа во ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ХЕЦ „Шталковица“: Инвеститорот имал дозвола и за градење и за сечење на шумата, мештаните велат – немаме вода за наводнување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: