Левица поднесе предлог-закон за драстично намалување на патните трошоци на пратениците

Со овој закон, Левица предлага четирикратно намалување на досегашните патни трошоци (од 20% на 5% од продажната цена на литар гориво за изминат километар). Ова ...
| | веќе видена | слични
11 копии
7 копии

Собранието на Република Македонија во рамки на 39. седница денеска го избра Андреј Тасев за член на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги, а беа ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Пратениците денеска во рамки на продолжението на 30-тата седница изгласаа дваесетина закони за коишто расправата беше завршена претходно, а потоа продолжија со ...
| | веќе видена | слични
4 копии
10 копии
8 копии

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе Предлог-закон за изменување и дополнување на Законот за тутун, производи од тутун и сродни производи, по скратена ...
| | веќе видена | слични

Поради недоследноста во примената и извршувањето на постоечкиот Закон, потребите на граѓаните се причината за овие предложени измени на Законот за тутун, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРо-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, се сретна со генералниот секретар на Алијанса и кандидат за градоначалник на Гостивар, Арбен Таравари. Како ...
сите 300 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ и денеска ќе одржи прес-конференција на која ќе објави нови детали и пораки за, како што велат, злосторничката група на полицајци на Заев и ...
сите 186 | | | веќе видена

Премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев, во вечерашното гостување на ТВ Сител повтори дека доколку кандидатот на СДСМ во Скопје, актуелниот градоначалник ...
сите 386 | | | веќе видена

Во следната година Северна Македонија треба особено да ја подобри интерсекторската координација и да ги зголеми финансиските ресурси за намалување на ...
сите 272 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ги повикува граѓаните на 31 октомври да излезат и да гласаат, зашто 31 октомври е денот кога се одлучува за иднината. ...
сите 357 | | | веќе видена

Вечерва, голем број на истакнати членови на Социјалдемократскиот сојуз, како и дел од основачите на СДСМ Куманово Страшко Илиевски, Младен Славковски Маџо и ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Левица поднесе предлог-закон за драстично намалување на патните трошоци на пратениците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: