Македонија била рекордер по потрошени пари за патни трошоци: Апасиев и Крмов поднесоа измени на законот

Пратениците на Левица, Димитар Апасиев и Борислав Крмов, до претсдателот на Собранието поднеле Предлог-закон за изменување на Законот за пратениците, а ...
| | веќе видена | слични
11 копии
7 копии

Собранието на Република Македонија во рамки на 39. седница денеска го избра Андреј Тасев за член на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги, а беа ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Пратениците денеска во рамки на продолжението на 30-тата седница изгласаа дваесетина закони за коишто расправата беше завршена претходно, а потоа продолжија со ...
| | веќе видена | слични
4 копии
10 копии
8 копии

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе Предлог-закон за изменување и дополнување на Законот за тутун, производи од тутун и сродни производи, по скратена ...
| | веќе видена | слични

Поради недоследноста во примената и извршувањето на постоечкиот Закон, потребите на граѓаните се причината за овие предложени измени на Законот за тутун, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев, во вечерашното гостување на ТВ Сител повтори дека доколку кандидатот на СДСМ во Скопје, актуелниот градоначалник ...
сите 133 | | | веќе видена

Четириесетина авиони и стотина автобуси со иселеници Албанци се очекува да пристигнат в петок и в сабота во Македонија, за на 31 октомври, во вториот круг од ...
сите 185 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари во интервју за Сител обвини дека во првиот круг на локалните избори во Гостивар, според нивните ...
сите 210 | | | веќе видена

На само неколку денови до одлучувачкиот втор круг од локалните избори, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил објави моќно ...
сите 364 | | | веќе видена

Во следната година Северна Македонија треба особено да ја подобри интерсекторската координација и да ги зголеми финансиските ресурси за намалување на ...
сите 257 | | | веќе видена

За жителите на населбите Видобишта, Бараки, Илинден и Радојца Новичиќ-Црногорци гарантираме проекти за светла иднина, стои во соопштението на Кирил Пецаков ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија била рекордер по потрошени пари за патни трошоци: Апасиев и Крмов поднесоа измени на законот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: