Промени во Прокредит: Директорката Јолеска Поповска станува член на НО на ПроКредит Холдинг АГ&Цо.КГаА

Јованка Јолеска Поповска директор на Прокредит Македонија е унапредена на позиција Член на Надзорниот одбор на ПроКредит Холдинг АГ&Цо.КГаА кој е единствен ...
| | веќе видена | слични

Две домашни физички лица, кои заедно поседувааат над 10 отсто од акциите на „Гранит“, побараа компанијата да исплати 30 денари бруто дивиденда по акција ...
| | веќе видена | слични

Останато

Одлуките за додавање нови имиња на црна листа се предмет на внимателен, дисциплиниран процес, и важи само во најсериозни случаи, изјави портпаролот Нед Прајс ...
сите 278 | | | веќе видена

Македонскиот фудбалер, Езгјан Алиоски открива дека по натпреварот Марко Арнаутовиќ му се извинил и во соблекувалната. ЕВРО 2020 Инцидентот кој го предизвика ...
сите 87 | | | веќе видена

Иако мислевме дека сме на пат да ја победиме короната, се чини дека таа не се дава така лесно, посебно не во Русија. Имено во Санкт Петербург, каде се играат ...
сите 475 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Промени во Прокредит: Директорката Јолеска Поповска станува член на НО на ПроКредит Холдинг АГ&Цо.КГаА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: