Ќе има ли седми пакет мерки, за помош на текстилците?


Поголем дел од приходите на текстилните фабрики кои работат за купувачи од странство, главно од Германија и други земји во Европа, настрадаа во април годинава ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ќе има ли свадби од јуни? Организаторите на прослави се надеваат дека до крајот на месецов ќе олабават рестрикциите и конечно ќе добијат протоколи за работа по ...
| | веќе видена | слични

Српскиот министер за финансии, Синиша Мали, денес изјавил дека сите вакцинирани граѓани или оние кои примиле една доза до 31 мај, ќе можат да аплицираат за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Треба да работиме на креирање на модели кои долгорочно ќе и помогнат на текстилната и кожарската индустрија да се подобри нивната состојба, а тоа може да се ...
| | веќе видена | слични
16 копии

„Го спроведуваме петтиот пакет на економски мерки, а веќе излеговме и со шести. Ако е неопходни ќе следи и седми пакет за одредени дејности. Размислуваме, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Економските мерки беа направени за да се помогне на граѓаните, за да продолжат да добиваат плата и да не бидат избркани од работа, изјави заменикот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ОХРИД ГО ЗАДРЖА СТАТУСОТ НА УНЕСКО Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини во своето обраќање на сесијата на Комитетот на УНЕСКО ...
сите 162 | | | веќе видена

– Почитувани помагатели и лични асистенти на лицата со оштетен вид, ова е QR кодот коj директно ве води до платформата за симнување на македонската верзија на ...
сите 111 | | | веќе видена

Силно невреме повторно ја погоди Белгија. Погодени се провинциите југоисточно од Брисел, направена е голема материјална штета. Се очекува дождот во Белгија да ...
сите 106 | | | веќе видена

Северна Македонија и понатаму ги истражува сите легални начини како поранешниот премиер Груевски да биде вратен назад, со цел да ја отслужи казната изречена од ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе има ли седми пакет мерки, за помош на текстилците?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: